Maria Szyszkowska, Prof. dr hab.
Maria Szyszkowska, Prof. dr hab.
Odnośniki
Wikipedia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Szyszkowska
Odnośniki
Wikipedia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Szyszkowska
Piotr Bołtuć, Dr Prof. University of Illinois fot. University of Illinois Profesor filozofii na University of Illinois w Springfield. Znał osobiście Kazimierza Dąbrowskiego. Czynnie zaangażowany w społeczność krzewiącą założenia Teorii Dezintegracji Pozytywnej. Od kilkunastu lat uczy teorii w ramach kursu „Person, Identity and Dignity” na Uniwersytecie Illinois, głównie za pośrednictwem Internetu. Wykłada też na Uniwersytecie Warszawskim.
Sal Mendaglio, PhD Redaktor książki Dabrowski’s Theory of Positive Disintegration Książka Dabrowski’s Theory of Positive Disintegration zawiera informacje zebrane od profesjonalistów, z których wielu znało osobiście prof. Dąbrowskiego. Czytelnik znajdzie tam różnorodne spojrzenia na TPD. Opracowanie podsumowuje badania i zastosowanie TPD oraz porównuje je z innymi teoriami osobowości i rozwoju psychologicznego. Jest to inspirujący podręcznik, który daje wgląd w teorię dezintegracji pozytywnej z wielu perspektyw.
William Tillier, BSc, MSc Student Prof. Dąbrowskiego. Obecnie jeden z najbardziej oddanych popularyzatorów Teorii Dezintegracji Pozytywnej w Kanadzie. Od wielu lat prowadzi serwis internetowy positivedisintegration.com, gdzie opublikował bogaty materiał, poświęcony TDP i osobie Prof. Kazimierza Dąbrowskiego. Prowadzi również internetowe forum, gdzie dyskutowane są zagadnienia, związane z dezintegracją pozytywną. Autor książki Personality Development Through Positive Disintegration: The Work of Kazimierz Dąbrowski
Bogdan Suchodolski, Prof. dr hab. ur. 27 grudnia 1903 w Sosnowcu,zm. 2 października 1992 w Konstancinie-Jeziornie Polski filozof, historyk nauki i kultury oraz pedagog, poseł na Sejm PRL IX kadencji. Był profesorem Wyższej Szkoły Higieny Psychicznej. Od 1938 był profesorem uniwersytetu we Lwowie, w latach 1946–1970 profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 1958–1968 dyrektorem Instytutu Nauk Pedagogicznych na tym uniwersytecie. Był członkiem PAU od 1946, a od 1952 PAN. W latach 1965–1970…
Tadeusz Kobierzycki, Dr hab. Prof. UM Fryderyka Chopina (ur. 8.01.1947 zm. 5.11.2023) Pedagog i filozof, zajmował się się antropologią filozoficzną, epistemologią sztuki, psychologii, medycyny, problemami twórczości. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Filologii Polskiej i Słowiańskiej, otrzymując dyplom magistra na podstawie pracy pt.: „Aluzje do malarstwa w poezji „Pokolenia 56″. Stopień doktora otrzymał w 1983 r. w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN (Zakład Filozofii Współczesnej) za rozprawę:…