Podobne wpisy
Marcin Sergiusz Przybyłek
Marcin Sergiusz Przybyłek Z wykształcenia lekarz medycyny, trener szkoleń Studenckiej Szkoły Higieny Psychicznej, członek założyciel Stowarzyszenia Aktywnego Rozwoju Osobowości, uczestnik Seminarium Platońskiego (prowadzący prof. dr hab. Tadeusz Kobierzycki), wykładowca Studenckiego Koła Higieny Psychicznej, prowadzący Studium Twórczości Indywidualnej. „Na którym poziomie jest Twój umysł? – Dezintegracja pozytywna” Wywiad z Mariuszem Sergiuszem Przybyłkiem prowadzi Piotr Kosek w kanale Luki Nauki na temat teorii dezintegracji pozytywnej: więcej…
Romana Miller, Prof dr hab.
Romana Miller, Prof dr hab. Pedagog, prof. Uniwersytetu Gdańskiego. Zajmowała się filozoficzną i pedagogiczną problematyką wychowania etycznego oraz ogólną teorią wychowania, którą przedstawiła w pracy pod tytułem „Proces wychowania i jego wyniki”. Cele działalności R. Miller Głównie mierzenie wyników nauczania i wychowania na podstawie, których doszła do konkluzji: praca wychowawcza i planowanie opiera się na diagnozie środowiska i wychowanka. Diagnoza prowadzona w szkole pozwala uzyskiwać lepsze wyniki, a poznanie osobowości…
Czesław Kozłowski SJ, ks. dr
Czesław Kozłowski SJ, ks. dr ur. 10.01.1944 r. w Wilniezm. 23.09.2012 r. w Gdyni Jezuita absolwent wydziału psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, doktoryzował się na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. W służbie zakonnej zajmował się formacją młodych kapłanów. Jego pasją była fotografia przyrody (członek Związku Polskich Fotografów Przyrody). Owoce tej pasji można podziwiać na organizowanych wystawach oraz wydawanych albumach. Swój wkład w rozwój i promowanie Teorii Dezintegracji Pozytywnej włożył m.in. poświęcając…
Bogdan Suchodolski, Prof. dr hab.
Bogdan Suchodolski, Prof. dr hab. ur. 27 grudnia 1903 w Sosnowcu,zm. 2 października 1992 w Konstancinie-Jeziornie Polski filozof, historyk nauki i kultury oraz pedagog, poseł na Sejm PRL IX kadencji. Był profesorem Wyższej Szkoły Higieny Psychicznej. Od 1938 był profesorem uniwersytetu we Lwowie, w latach 1946–1970 profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 1958–1968 dyrektorem Instytutu Nauk Pedagogicznych na tym uniwersytecie. Był członkiem PAU od 1946, a od 1952 PAN. W latach 1965–1970…