Podobne wpisy
Ewa Rzechowska, Dr hab., prof KUL
Ewa Rzechowska, Dr hab., prof KUL Przewodnicząca Komitetu Naukowego I Międzynarodowego Sympozjum Naukowego „Kazimierz Dąbrowski i Jego dzieło we współczesnej psychologii. W dziesiątą rocznicę śmierci Ks. Prof. Franciszka Leśniaka” Lublin – Polska 18-19.10.2013 Odnośniki: 1. Nota na stronach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego: http://www.kul.pl/dr-hab-ewa-rzechowska,art_28732.html 2. Profil w bazie Nauka Polska: http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/ludzieNauki?rtype=opis&objectId=14239&lang=pl
Antoni Kępiński, Prof. dr hab.
Antoni Kępiński, Prof. dr hab. ur. 16 listopada 1918 w Dolinie koło Stanisławowazm. 8 czerwca 1972 w Krakowie Polski psychiatra. Lekarz naukowiec, humanistą i filozof. Jest również znany jako twórca koncepcji metabolizmu energetyczno-informacyjnego i psychiatrii aksjologicznej. Urodził się w Dolinie koło Stanisławowa (obecnie zachodnia Ukraina), edukację odbył w Gimnazjum Nowodworskiego w Krakowie, które ukończył w 1936 roku. Rozpoczął studia medyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale przerwała je wojna. Jako…
Marjorie Battaglia, Ph.D.
Marjorie Battaglia, Ph.D. Marjorie M. Kaminski-Battaglia uzyskała tytuł doktora w dziedzinie rozwoju osobowego człowieka na Virginia Polytechnic. Posiada tytuł MBA uzyskany na Marymount University oraz tytuł licencjata w zakresie technologii medycznej, zdobyty na D’Youville College w Buffalo w Stanie New York. Dr. Kaminski-Battaglia przez dwadzieścia dziewięć lat pracowała jako technolog medyczny w laboratoriach badawczych i klinicznych. Dr. Kamiński-Battaglia pracuje obecnie na wydziale psychologii…
Filip Maj
Filip Maj Filip Maj – doktor filozofii (2013). Autor artykułów z antropologii filozoficznej, filozofii sztuki (twórczość i terapia) i filozofii medycyny (zdrowie i rozwój). Asystent – wolontariusz w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest wydawcą i redaktorem naczelnym kwartalnika HEKSIS. Publikacje naukowe: 1) Psychoanalityczne i egzystencjalne problemy twórczości w: Humanistyka i Przyrodoznawstwo. Interdyscyplinarny rocznik filozoficzno-naukowy nr 15/2009, Wyd. UWM, Olsztyn, ss. 143-154….
Piotr Bołtuć, Dr Prof. University of Illinois
Piotr Bołtuć, Dr Prof. University of Illinois fot. University of Illinois Profesor filozofii na University of Illinois w Springfield. Znał osobiście Kazimierza Dąbrowskiego. Czynnie zaangażowany w społeczność krzewiącą założenia Teorii Dezintegracji Pozytywnej. Od kilkunastu lat uczy teorii w ramach kursu „Person, Identity and Dignity” na Uniwersytecie Illinois, głównie za pośrednictwem Internetu. Wykłada też na Uniwersytecie Warszawskim.