Dezintegracja Pozytywna - Psychologia humanistyczna - Teoria Dezintegracji Pozytywnej Kazimierza Dąbrowskiego

Teoria Dezintegracji Pozytywnej jest nowatorskim, a zarazem kompleksowym i interdyscyplinarnym podejściem do rozwoju osobowości.


Teorię stworzył prof. Kazimierz Dąbrowski. Znajduje ona zastosowanie na wielu polach. Obecnie najbardziej intensywne prace przy jej wykorzystaniu prowadzone są w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, w dziedzinie psychologii i edukacji, jednak także w Polsce i innych krajach odżywa zainteresowanie teorią i wybitnym człowiekiem, który ją stworzył.

kd

Wywiad z Kazimierzem Dąbrowskim w wersji wideo z roku 1970, przeprowadzony na Uniwersytecie Alberta

Trwający sześć godzin wywiad z Kazimierzem Dąbrowskim w Centrum Psychologi Teoretycznej na Uniwersytecie Alberta w Edmonton.

excited2

W poszukiwaniu natury i znaczenia różnych typów wzmożonej pobudliwości psychicznej

Wyniki badań zaprezentowane podczas I Międzynarodowego Sympozjum Naukowego „Kazimierz Dąbrowski i Jego dzieło we współczesnej psychologii.”

CunninghamDunnBrownShiraz1972

Taniec w świetle teorii dezintegracji pozytywnej (Merce Cunningham – Kazimierz Dąbrowski)

Tekst: na Międzynarodowe Sympozjum poświęcone Kazimierzowi Dąbrowskiemu, październik 2013 – KUL Jana Pawła II, Wydział Psychologii, Lublin, Polska

angelanddevil

Dobry człowiek – mądre myśli i niemądre czyny (eksperyment naukowy – Parodia i Prawda)

Istnieje duża różnica i rozbieżność w działaniu ludzkiego umysłu i uczuć, jak pokazuje książka Philipa Zimbardo „Efekt Lucyfera”.

senior

Melete Geras – Troska o starość

Starość jest tajemnicą, pojawia się jako tajemnica narodzin i ginie jako tajemnica śmierci. Przemienia duszę i ciało, dręczy i fascynuje.

hospital

Człowiek w szpitalu – Pacjent i lekarz

(Analiza behawioralno-egzystencjalna)